Hea raamatusõber!

Loomingu Raamatukogu toimetusel on hea meel teada anda, et lugejate poolt soojalt vastu võetud „Loomingu Raamatukogu kuldsari“ jätkab 2022. aastal uue kuuikuga.

Sarja on valitud raamatud, mis võitsid esmakordsel ilmumisel paljude lugejate südamed ja mille kirjanduslik väärtus ei ole ajas sugugi kahanenud ning mis mõjuvad värskelt ka nüüd.

Uuel aastal on valikus kelmiromaanide meistri Arto Paasilinna kaasahaarav seikluslugu, milles on humoorikalt tabatud ürgsoomelikku elutunnetust, XX sajandi vaieldamatu tipu Franz Kafka lühiproosakogumik, Kjell Westö romaan keskealise teletähe identiteedikriisist ja meeleheitlikust armastusest, Voldemar Panso sulest hiidlaste isevärki elukavalust portreteerivad lood ja jutud, François Mauriaci romaan painavast kirest ja pereelu viletsusest ning nobelist Olga Tokarczuki paeluvaid ja ühtlasi pelutavaid karaktereid tulvil jutukogu, millest leiab ka kaheksa varem eesti keeles ilmumata lugu.

2022. aastal ilmuvad:

Arto Paasilinna, „Jänese aasta“, soome keelest tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Sirje Kiin (jaanuar)

Franz Kafka, „Aruanne akadeemiale“, saksa keelest tõlkinud August Sang (märts)

Kjell Westö, „Lang“, rootsi keelest tõlkinud Ülev Aaloe, saatesõna kirjutanud Anu Saluäär (mai)

Voldemar Panso, „Naljakas inimene“, illustreerinud Heldur Laretei (juuli)

François Mauriac, „Armastuse kõrb“, prantsuse keelest tõlkinud Henno Rajandi (september)

Olga Tokarczuk, „Maailma kõige inetum naisterahvas“, poola keelest tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Hendrik Lindepuu (november)


Raamatutest saab lugeda lähemalt Loomingu Raamatukogu kodulehelt.

„LR kuldsarja“ on võimalik tellida soodsa hinnaga (aastakäigu tellimus 36 eurot) otse postkasti kuni 20. veebruarini 2022. Sarja saab tellida ka e-raamatutena (aastakäigu tellimus 30 eurot). Vormistamiseks ei ole vajalik mõne kehtiva kultuuriväljaande tellimuse olemasolu.

Täpsem info: www.tellimine.ee/kuldsari või telefonil 617 7717.

Kuldsarja teosed jõuavad pärast ilmumist müüki ka hästi varustatud raamatupoodidesse. 


Kuldsarja ilmumist toetab „Eesti novell“.


Heade soovidega

Loomingu Raamatukogu
Sisene

Logi sisse

Kasutajanimi
Parool
Pea meeles